Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Miejska Biblioteka Publiczna w Czchowie

Jubileusz 75-lecia Biblioteki

Utworzono dnia 10.01.2024

Dla naszej biblioteki rozpoczął się wyjątkowy czas, ponieważ w tym roku obchodzimy Jubileusz 75-lecia.

 
Początki były trudne - start biblioteki to zaledwie 198 książek. Dzięki staraniu Państwa Marii i Czesława Górskich - pierwszych Kierowników Biblioteki - w ciągu 3 lat zbiory zostały potrojone. Pierwsze lata, to nie tylko działalność związana z czytelnictwem, ale również działalność kulturalna. Kolejnym Kierownikiem w roku 1958 została Pani Maria Rybicka, w tym czasie biblioteka zostaje przeniesiona do budynku Gromadzkiej Rady Narodowej w Czchowie. w 1963 roku stanowisko kierownicze ponownie objęła Pani Maria Górska, następnie w latach 1982-2019 Kierownikiem została Pani Rozalia Krakowska. Te lata to rozwój czytelnictwa i zainteresowania działalnością biblioteki. W latach 90-tych działanie rozpoczyna teatrzyk kukiełkowy. Przybywa woluminów i pomysłów na pozyskiwanie środków na zakup książek. W nowym milenium rusza akcja „Kup książkę dla biblioteki", która z powodzeniem jest realizowana do dnia dzisiejszego i pomnaża zasoby czchowskiej książnicy. W 2019 roku na stanowisko Kierownika zostaje powołana Pani Małgorzata Motak oraz zmienia się siedziba biblioteki. Od tamtego czasu to Ul. Szkolna 1. Biblioteka rozwija się, następują zmiany związane z cyfryzacją, oferta poszerza się o ebooki i audiobooki, zdigitalizowana zostaje baza zasobów bibliotecznych.
Biblioteka to niezwykłe miejsce. Jest źródłem nie tylko wiedzy czerpanej z książek, ale również miejscem inspirujących spotkań dla tych najmłodszych, starszych, dziadków czy rodziców.
 
Dziękujemy przedstawicielom władz Gminy Czchów za odwiedziny oraz piękny list gratulacyjny.
Z całego serca pragniemy podziękować również wszystkim Wam - Drodzy Czytelnicy i Użytkownicy Biblioteki, za Waszą nieocenioną obecność i wsparcie. Wasza pasja do czytania, ciekawość świata oraz zaangażowanie w korzystanie z naszej biblioteki sprawiają, że to miejsce staje się wyjątkowe i pełne życia.
 
Pragniemy świętować razem z Wami przez cały rok, dlatego przygotowaliśmy kilka niespodzianek. Sukcesywnie będziemy się z Wami dzielić informacjami odnośnie nadchodzących wydarzeń. Tymczasem zachęcamy do wypożyczeń - bo najlepszym prezentem dla Biblioteki są Czytelnicy!
Dziękujemy, że jesteście z nami od 75 lat!
 
 
 
 
 
 
 
 

Kalendarium

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
Sb
Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

 

Zaproponuj zakup książki

facebook

katalog on-line

Biuletyn Informacji Publicznej

 

Programy:

Ministerstwo kultury i dziedzictwa Narodowego

Biblioteka Narodowa

Instytut Ksiażki

Mała Ksiażka Wielki Człowiek

 

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 18

W poprzednim tygodniu: 24

W tym miesiącu: 44

W poprzednim miesiącu: 224

Wszystkich: 4045